Mehmetcik Vakfı Bağış

Scam Nedir? | Scam - Dolandırıcı Site Nasıl Anlaşılır?


Scam Site Nedir? | Scam Siteler

Günümüzde birçok kişi internet üzerinden para kazanma peşinde. Bunun önemli bir sebebi kendi evinizde sadece birkaç saatinizi ayırıp güzel paralar kazanabiliyor olmanız. Bunu fırsat bilen bazı site sahipleri de insanların rahat para kazanmaya olan merakını fırsat bilip onları yüksek vaatler ile kandırıyor. Bunun en yakın ve en güzel örneği ise Çiftlik Bank olayıdır. Mehmet adlı tosuncuk insanların bu zaafını değerlendirip büyük bir vurgun yaptı. Önce sizi paranızı birkaç ayda amorti edip geri kalan zamanda sadece kâr vaadi ile kandırdı ve 510 milyon lira ile kaçtı gitti.

Bu sistemde tabi ki kazanan sadece tosuncuk değildi. İlk yatırımcılar yine kazandılar ve güzel kârlar yaptılar. Hızlı olan kazanır kuralı internet ortamında da geçerli. Genelde en kötü para kazandırma sitesi bile birkaç ay ayakta kalabilir ve kazananlar yine ilk yatırımı yapanlar olurlar. 

Bir Sitenin Scam Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Scam yani dolandırıcı siteler genelde insanlara saçma ve çok kısa sürede yüksek kazanç oranları sunarlar. Bu yüzden kolay para kazanmak isterken elinizdeki paradan da olmamaya dikkat edin. Yatırım yapmadan önce site kullanıcılarına ulaşmayı ve onların fikrini almayı deneyin. Bunun için aşağıda vermiş olduğum forumları kullanabilir veya Facebook üzerinden bana sorabilirsiniz. Kendi fikrimi sizlere sunmaya her zaman hazırım.

Bu tarz sitelerin listelendiği belirli forumlar ve siteler bulunmakta. Birkaç tanesini yazının altında sizlerle paylaşacağım. İnsanlar yaşadıkları acı tecrübeleri yani ödeme alamama sorununu bu platformlar sayesinde diğer insanlarla paylaşırlar. Böylece diğer kullanıcılar bu siteye boşu boşuna yatırım yapmamış olurlar. Bunun için özellikle büyük yatırımlar yapmayı düşünüyorsanız bu sitelerde bilgi almayı ihmal etmeyin.


Bu forum sayesinde kullanıcılar tarafından önerilmeyen ve scam olarak değerlendirilen sitelerin listesine göz atabilirsiniz.


Bu site sayesinde de kullanıcıların scam olarak belirlediği sitelere ulaşabilir ve paranızın çöpe gitmesine engel olabilirsiniz.
SHARE

İguana Bey

Merhabalar, ben Emre yani başka bir deyişle İguana Bey. Uzun zamandır internet üzerinde vakit geçiriyorum ve bu tutkumu paraya dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum. Bu yolda bulduğum fikirleri sizler ile paylaşıyor ve hepimizin kazanmasını diliyorum. Mail ile abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder