Mehmetcik Vakfı Bağış

Haberiniz Olmadan Bitcoin Kazımı Yaptırılıyor Olabilirsiniz | Bitcoin HaberleriDünyada her geçen gün büyüyen Bitcoin çılgınlığı insanları Bitcoin elde etmek için farklı yollara sürüklüyor. Bazıları parasını verip tüccarlardan Bitcoin alırken bazıları da bu işin hileli yollarına başvuruyor. Bu yollardan birisi de web sitesine bazı kodlar ekleyerek siteyi ziyaret eden kullanıcıların haberleri olmadan onlara kazım yaptırmak. Genelde bu tür kazımlar farklı coin türleri üzerinden yapılsa da web sitesi sahipleri kazdığı coinleri tüccarlar aracılığı ile Bitcoin'e çeviriyor. Fiyatı ve potansiyeli yüzünden bunu tercih ediyor olabilirler.


Film sitelerinde saatlerce vakit geçiriyoruz değil mi?

İşte bunu fırsat bilen site sahipleri kullanıcılara kazım yaptırıyorlar. Bu işlemden birçok kullanıcının haberi bile olmuyor. Ama film sırasında yaşanan bilgisayar kasmaları ve takılmaların sebeplerinden birisi de bu kazım çılgınlığı. Siz filminizi izlerken site sizlere arka planda kazım yaptırıyor olabilir. Genelde film sitelerinde bulunan rahatsız edici reklamların yanında  bilgisayarınızı yoran bu işlem de cabası.Bilgisayarımı bu tarz işlemlerden nasıl koruyabilirim?


Bu tür işlemlerin bilgisayarınızı yıprattığı gerçeği ortada. Benim paylaşmış olduğum bazı yöntemlerde siz de bilgisayarınız sayesinde kazım yaparak para kazanabiliyorsunuz ama o sitelerde kazım için ayrılacak güç miktarını belirleyebildiğiniz için bilgisayar için herhangi bir sorun bulunmuyor. Ama bu tarz siteler daha çok kazanabilmek için bilgisayarınızın maksimum gücünü kullanıyor. Bu yüzden film izlerken veya web sitelerini ziyaret ederken bilgisayarınız ısınıyorsa bilin ki bilgisayarınız site sahibi tarafından kullanılıyor. 

En iyi çözüm spam siteleri engelleyen ve sizleri uyaran bir antivirüs programı kullanmak olacaktır. Böylece bu program sizi uyarıp o siteden çıkmanızı sağlayacaktır. 

Bu tarz diğer haberler için bloguma abone olmayı unutmayın.
SHARE

İguana Bey

Merhabalar, ben Emre yani başka bir deyişle İguana Bey. Uzun zamandır internet üzerinde vakit geçiriyorum ve bu tutkumu paraya dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum. Bu yolda bulduğum fikirleri sizler ile paylaşıyor ve hepimizin kazanmasını diliyorum. Mail ile abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder