Mehmetcik Vakfı Bağış

Bitcoin'e vergi mi geliyor?Son günlerde Bitcoin'in ülkemizde de yaygınlaşması üzerine devlet de Bitcoin den haberdar olmuş durumda. Ülkemizde hemen hemen her şeyde vergi olduğu için böyle bir vergi fırsatını devletler kaçırmayacaktır.

Ancak vergi kanununda geçen bir maddeye göre bir şeyden vergi alınabilmesi için ona bir isim verilmesi gerekiyor. Şuanda Maliye Bakanlığı tarafından tam olarak bir isim verilemedi .Bakanlık da bu konu hakkında Merkez Bankası'na danışıp yardım istedi.

Gelir İdaresi Başkanlığı, Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı bir araya gelerek bu yeni gelir kapısına ne isim verileceğini düşünmeye başladılar.

Ancak Bitcoin'e tam olarak para denilemiyor, çünkü paranın herhangi bir devletin Merkez Bankası tarafından basılması gerekiyor. Bitcoin'in ne kaynağı ne de belirli bir üretim yeri olmadığı için Bitcoin'e ne ad verecekleri merak konusu.

Bitcoin'le en az bir kere alışveriş yapmış iseniz transfer ücretlerinden dert yakınmışsınızdır. Bir de üstüne bu durum eklenince bir hayli zor duruma girecekleri ortada.


SHARE

İguana Bey

Merhabalar, ben Emre yani başka bir deyişle İguana Bey. Uzun zamandır internet üzerinde vakit geçiriyorum ve bu tutkumu paraya dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum. Bu yolda bulduğum fikirleri sizler ile paylaşıyor ve hepimizin kazanmasını diliyorum. Mail ile abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder