Mehmetcik Vakfı Bağış

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur ?

Bitcoin Cüzdanı Nedir ?


Bitcoin cüzdanı sayesinde Bitcoin'lerinizi ve diğer coinlerinizi şifreli bir şekilde koruyabilirsiniz. Günümüzdeki birçok cüzdan uygulamasında Bitcoin'in yanı sıra Etherum, Litecoin gibi diğer popüler coin türlerini de hesabınızda barındırabilirsiniz. 

Her cüzdan uygulamasında belirli bir transfer ücreti alınır. Bu ücretler firmaya göre değişiklik gösterebilir. 

Nasıl Bitcoin Cüzdanı Oluşturabilirim ?

Bitcoin Cüzdanı oluşturmak için öncelikle kendinize uygun bir site  belirlemeniz gerek. En yaygın kullanılan ve güvenli cüzdan firmaları Blockhain ve Coinbase gibi kendisini kanıtlamış firmalardır. Tabi bu sizin tercihinize kalmış bir şey. Araştırma yapıp ve diğer kullanıcılara sorup kendinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Bitcoin Cüzdanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Bitcoin cüzdanını seçmeden önce Bitcoin forumlarında konu açarak yardım isteyebilirsiniz. Bir Bitcoin cüzdanında sadece şifre ile yetinemezsiniz. İkinci bir güvenlik önlemi olmalıdır. Mail ile oturum açma isteğini doğrulama gibi seçenekler Bitcoin'lerinizin daha güvende olmasını sağlayacaktır. Tanesi 56.000 Lira olan bir şeyin güvenliği şüphesiz ki çok önemlidir. 
SHARE

İguana Bey

Merhabalar, ben Emre yani başka bir deyişle İguana Bey. Uzun zamandır internet üzerinde vakit geçiriyorum ve bu tutkumu paraya dönüştürmek için araştırmalar yapıyorum. Bu yolda bulduğum fikirleri sizler ile paylaşıyor ve hepimizin kazanmasını diliyorum. Mail ile abone olarak yeni yazılarımdan anında haberdar olabilirsiniz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder